Softaculous یک افزونه نصب و راه اندازی ۳rd party است که در cPanel در تمام برنامه های میزبانی وب هاستینگ 80 نصب شده است.  Softaculous ارائه می دهد بیش از ۴۵۰ برنامه ها و اسکریپت ها و اجازه می دهد تا شما آنها را تنها با چند کلیک نصب کنید. در حال حاضر می توان تعداد زیادی از برنامه ها و اسکریپت ها را از تابلوهای اعلانات به سیستم های مدیریت محتوا و حتی کتابخانه های جاوا اسکریپت نصب کرد. برای دسترسی به ابزار، روی نماد آن در صفحه اصلی cPanel کلیک کنید.

برای مشاهده دمو اینجا کلیک کنید

:آموزش جامع Softaculous – تصویر شماره ۱

پس از ورود به Softaculous ، شما فقط باید یک برنامه را از لیست موجود در ستون سمت چپ انتخاب کنید و مراحل داده شده را در برگه نصب دنبال کنید. برنامه انتخاب شده در حساب کاربری شما و در هاست شما در عرض چند ثانیه نصب می شود. سیستم Softaculous طراحی شده است تا این برنامه ها را در جدیدترین نسخه های خود نگه دارد تا هر بار که برنامه را نصب می کنید مطمئن باشید که آخرین نسخه پایدار نرم افزار را دریافت می کنید و نصب شده و به درستی کار می کند.

آموزش جامع Softaculous – تصویر شماره ۲

تنظیمات کاربر Softaculous

Softaculous ارائه می دهد مجموعه ای از ابزار، که به شما کمک می کند تا به راحتی اسکریپت خود را مدیریت کنید. شما می توانید تنظیمات کاربر را از منوی سمت راست بالا انجام دهید. برای انجام این کار روی دکمه Edit Settings کلیک کنید.

آموزش جامع Softaculous – تصویر شماره ۳

  • ١- انتخاب زبان – این گزینه برای تغییر زبان پیش فرض تنظیم شده توسط سرپرست سرور استفاده می شود. زبان های کنونی عبارتند از: هلندی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، ترکی، مجارستانی و روسی.
  • ٢- منطقه زمانی – شما می توانید منطقه زمانی برای برنامه را از این گزینه تغییر دهید.
  • ٣- دامنه های مرتب سازی بر اساس حروف الفبا – در صورت فعال بودن، لیست دامنه های در زیر منوی انتخاب دامنه در فرم نصب براساس حروف الفبا مرتب می شون
  • ۴- از اینجا می توانید رنگ قالب و نوشته های ساف اکولوس خود را تغییر دهید پشتیبان
  • ۵- مسیر فایل در سرور شما پشتیبان
  • ۶- پشتیبان گیری مکان ها – شما می توانید محل پشتیبان گیری از اسکریپت ها را که از ابزار Softaculous امکان پذیر می باشد، با این گزینه پیکربندی کنید.

آموزش جامع Softaculous – تصویر شماره ۴