این درس موضوعات زیر را پوشش می دهد:

  • یک اسکریپت را انتخاب کنید
  • جزئیات نصب را پر کنید
  • پایان نصب

این آموزش توضیح می دهد چگونه یک اسکریپت از نصب خودکار Softaculous نصب شود. در مثال ما WordPress را که یک برنامه وبلاگنویسی محبوب است نصب می کنیم. با این حال، میتوانید از صدها اسکریپت در برنامه انتخاب کنید.

یک اسکریپت را انتخاب کنید

ابتدا به ابزار اصلی Softaculous از صفحه اصلی cPanel خود دسترسی پیدا کنید. سپس، برنامه مورد نظر را از لیست اسکریپت های بالا یا از بخش های مختلف برنامه ها در سمت چپ انتخاب کنید. ما وردپرس را که در بخش وبلاگ هاست نصب می کنیم.

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous - تصویر شماره 1

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous – تصویر شماره ۱

این شما را به صفحه مرور اسکریپت می برد. از آنجا روی تب Install کلیک کنید.

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous - تصویر شماره 2

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous – تصویر شماره ۲

جزئیات نصب را پر کنید

در صفحه نصب، شما نیاز به پر کردن جزئیات نصب – پروتکل، نام دامنه، دایرکتوری نصب، جزئیات ورود به سیستم مدیریت، و غیره به طور پیش فرض Softaculous نام دامنه اصلی خود را انتخاب کنید و آن را تلاش برای نصب برنامه در پوشه ریشه وب اصلی شما – public_html اگر می خواهید نصب جدید در پوشه زیر باشد، باید نام پوشه در قسمت In Directory را تایپ کنید. شما همچنین باید یک رمز عبور قوی برای کاربر مدیر برای برنامه خود استفاده کنید. به این ترتیب شما اطمینان حاصل می کنید که مهاجم نمی تواند رمز عبور را حدس بزند.

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous - تصویر شماره 3

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous – تصویر شماره ۳

پایان نصب

برای نصب اسکریپت به پایین صفحه بروید و روی دکمه نصب کلیک کنید. معمولا تمام برنامه های کاربردی برای بیش از ۱۵-۳۰ ثانیه نصب می شوند. با این حال، برخی از برنامه ها بزرگتر هستند و نصب آنها ممکن است نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous - تصویر شماره 4

cPanel:آموزش نصب اسکریپت در Softaculous – تصویر شماره ۴

هنگامی که همه چیز پیکربندی شده است، Installer Softaculous یک صفحه با لینک به برنامه تازه نصب شده شما نمایش می دهد. روی آنها کلیک کنید و شما باید وب سایت جدید خود و منطقه اداری نرم افزار را ببینید.

فیلم آموزشی نصب اسکریپت در Softaculous

بزودی